[english]

Koncert v kostele sv. Kateřiny

Vedení Všeobecné fakultní nemocnice
Pravoslavná církev
Společnost pro duchovní hudbu

si Vás dovolují pozvat na koncert duchovní hudby v pondělí 14. května 2018 v 16,00 hod.v kostele sv. Kateřiny (v Kateřinské zahradě u Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. LF UK).
Projekt probíhá za podpory Magistrátu hl. města Prahy a Městské části Prah2

vstup na koncert volný

Účinkují:
Radek Krejčí – bas
Martin Moudrý – varhany

PROGRAM:

Improvizace
J. S. Bach (1685 - 1750): Heiligste Dreieinigkeit, Grosser Gott
J. N. F. Seger (1716 - 1782): Toccata a fuga C dur
G. F. Händel (1685 - 1759): Dignare z Te Deum
J. G. Albrechtsberger (1736 - 1809): Octo toni ecclesiastici
C. Franck (1822 - 1890): Panis angelicus
Improvizace
F. Schubert (1797 - 1828): Ave Maria
J. Zach (1713 - 1773): Preludium a fuga c moll
A. Dvořák (1841 - 1904): Biblické písně 1, 4, 10
Improvizace


Radek Krejčí po studiu na pražské AMU působil jako sólista v Českých Budějovicích (1989). Od roku 1998 je v angažmá v Severočeském divadle s.r.o. Na svém kontě má více jak 75 rolí (Masetto v Don Giovanni, Paolo v Simone Boccanegra, Frank v Netopýrovi, Eremit v Čarostřelci, nebo Kalchás v Krásné Heleně). Zpíval v Berlíně, Hamburgu, Vídni, Linzi, Madridu, Seville, Zagrebu, Helsinkách atd. Natáčí pro Český rozhlas i Českou televizi. Nahrál doposud 9 CD. Spolupracoval mimo jiné s Českým národním symfonickým orchestrem, Janáčkovou filharmonií Ostrava, SOČR, Tonkünstler Orchestr Wien, Berliner Symfonie Orchestr, či Filharmonií v Opole. Počet jeho vystoupení překročil 2000. Více info na www.radekkrejci.cz.

Varhaník, klavírista a skladatel MgA. Martin Moudrý (*1986) je absolventem magisterského studia. Hudební akademie múzických umění v Praze (varhany ve třídě odb. as. MgA. Josefa Popelky) a Pražské konzervatoře (hlavní obory: varhany, skladba, klavír). Současně byl po čtyři roky stipendistou v německém Würzburku (varhanní třída prof. Dr. h. c. Christopha Bosserta). Zde absolvoval postgraduální studium (Meisterklasse - varhany ve třídě Dr. Bosserta). Zúčastnil se aktivně řady mistrovských kurzů. Studoval soukromě improvizaci u prof. Jaroslava Vodrážky. Martin Moudrý pravidelně účinkuje v České republice i v zahraničí, ročně kolem padesáti koncertů. Věnuje se sólové dráze koncertního varhaníka, ale rovněž spolupracuje s mnoha významnými sólisty nebo hudebními tělesy. Působí také jako improvizátor, skladatel a klavírista. Je pedagogicky činný na konzervatoři Jana Deyla (hudební teorie, koncertní referent, korepetice). Je ředitelem kůru katedrály sv. Bartoloměje v Plzni a varhaníkem na tradičních Mších sv. v Praze na Karlově. Účinkoval v České televizi a nahrává pro Český rozhlas a další vydavatelství. Jako první Čech nahrává kompletní varhanní dílo Maxe Regera. Získal první cenu na Mezinárodní varhanní soutěži Leoše Janáčka v Brně (2017).

Aktuality

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 18.3. 2019 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují Collegium 419 – vokální ansámbl, L.Vendl – umělecký vedoucí,M.Pochopová – varhany. Více zde.Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. JE

Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a Vedení Všeobecné fakultní nemocnice pořádají v pondělí 25. března 2019 v 16,00 hod. koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2.
Účinkuje: : Ivo Horňák – housle, Pavel Černý – varhany. Program: J.S. Bach, G.F. Händel, J. Seeger, J.Speth, G. Muffat, J.C.F. Fischer.
Projekt probíhá za podpory Hl.města Prahy a MČ Praha 2, vstup na koncert je volný. Více zde.JE

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 18.2. 2019 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují Lucie Laubová – soprán, Linda Drexlerová – trubka, František Fiala – varhany. Více zde.Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. JE


Úterky
Výborové schůze

Grego_virtual


Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz