[english]

Koncert v kostele sv. Kateřiny 6

Vedení Všeobecné fakultní nemocnice
Pravoslavná církev
Společnost pro duchovní hudbu

si Vás dovolují pozvat na koncert duchovní hudby v pondělí 25. června 2018 v 16,00 hod.v kostele sv. Kateřiny (v Kateřinské zahradě u Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. LF UK).
Projekt probíhá za podpory Magistrátu hl. města Prahy a Městské části Praha 2

vstup na koncert volný

Účinkují:
Martina Sehylová – soprán
Pavel Kohout – varhany

PROGRAM:

Antonio Vivaldi (1678 – 1741): Koncert pro housle F dur, op. 3, no. 3
(varhanní trankripce J. S. Bach, BWV 978) Allegro-Largo-Allegro
Giulio Caccini (1550 – 1618): Ave Maria, op. 19b
Georg Friedrich Händel (1685 – 1759): Aria Let the bright Seraphim (Samson)
Aria "Lascia chio pianga" (Rinaldo)
Franz Anton Hugl(1706 – 1745): Prelude secondi Toni e Fugi 1 – 8 Finale seu Prelude
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750): Arie Aus Liebe will mein Heiland sterben BWV 244,
Ich folge dir gleichfalls, BWV 245
Johann Speth (1664 – 1719): Partite diverse sopra l´aria detta la Pasquina (I-VI Partitas)
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791): Arie Agnus Dei, KV 337, Missa Solemnis In C
Arie „Laudamus te“ (ze mše c moll, KV 427)
Johann Gottfried Walther (1684 – 1748): Concerto del Sign. Vivaldi, LV 133 appropriato all´Organo (Allegro-Adagio-Allegro)
César Franck (1822 – 1890) : Panis angelicus

Sopranistka Martina Sehylová absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Jarmily Krásové. Od roku 2009 studovala v Itálii, kde v roce 2013 promovala nejprve v bakalářském studiu a poté v roce 2015 s vyznamenáním v magisterském studiu operního zpěvu ve třídě prof. Lucie Fiori na vysoké škole Conservatorio Statale di Musica “G. Rossini“ v Pesaru. Dále se zdokonaluje u prof. Antonia Carangela ve Vídni, dříve u Romana Janála, So Hyun Lee, Evghenie Dundekove a na Accademia internazionale di canto u prof. Maria Melaniho a Aly Simoni. Aktivně se zúčastnila masterclass pod vedením Christophera Underwooda (Anglie) a Ewy Izykowske (Polsko) v Itálii. V červenci 2011 zvítězila s duetem v pěvecké soutěži “Festival sotto le stelle“ v San Giovanni in Marignano se kterým se představila téhož roku na festivalu v Lago di Garda. V září 2012 vystupovala na 1. Festivalu Jarmily Novotné na zámku v Litni za doprovodu hudebního souboru Musica Florea. Je zvána na koncerty a představení v San Giovanni in Marignano (Itálie), pro které nastudovala např. hlavní roli Cleopatry v serenátě Marc’Antonio e Cleopatra od J. A. Hasse, sopránová sóla ve Vánočním oratoriu C. Saint-Saënse a v Te Deum od M.-A. Charpentiera. Debutovala v divadle “A. Massari“, kde se předvedla v hlavní roli Euridiky z opery “Orfeo ed Euridice“ Ch. W. Glucka. Spolupracovala s filharmonickým sborem “Coro filarmonico di Pesaro“, katedrálním sborem “San Terenzio“ a jako sólistka komorního sboru Conservatoria v Pesaru se představila v několika italských městech v krajích Marche a Umbria. Věnuje se koncertní činnosti v Itálii a České Republice.

Český varhanní virtuos Pavel Kohout (1976) získal světové renomé uznávaného koncertního hráče díky výjimečnému talentu, oslnivé technice a přirozenému hudebnímu citu. Prestižního ocenění, které odstartovalo celosvětovou kariéru, dosáhl ve svých 24-ti letech na jedné z největších mezinárodních soutěží – International Organ Competition Musashino – Tokio 2000 (Japonsko), kde kromě první ceny a zlaté medaile získal též cenu „Minoru Yoshida Memorial Prize“ za nejlepší interpretaci děl J. S. Bacha. Již dříve se Pavel Kohout stal vítězem a laureátem celé řady mezinárodních interpretačních soutěží, byly to první ceny na soutěžích v Ljubljani 1995, 1998 (Slovinsko) a Vilniusu 1999 (Litva), hlavní ceny, čestná uznání, tituly laureáta na soutěžích ve Vamberku, Opavě, Praze, Poznani, Kaliningradu, Brugách a Lübecku i zvláštními cenami, např. „Dancing Angel” od „European Union of Music Competitions“. Soutěžní úspěchy tak otevřely cestu k recitálům na význačných mezinárodních hudebních festivalech, ve slavných koncertních sálech, katedrálách, bazilikách a kostelech, zámeckých kaplí a na mnoho dalších koncertních místech. Pavel Kohout absolvoval pražskou konzervatoř (Jan Kalfus - varhany a Jaroslav Vodrážka - varhanní improvizace). Ve studiu pokračoval na hudební fakultě AMU v Praze pod vedením Doc. Jaroslava Tůmy, kde v roce 2001 promoval. Během studijního pobytu na Sweelinckově konzervatoři v Amsterdamu (1999-2000) se zabýval historickou interpretací varhanní hudby u světového specialisty Prof. Jacqua van Oortmerssena a rovněž se zúčastnil mistrovských interpretačních kurzů pod vedením Haralda Vogela, Oliviera Latryho, Jeana Boyera, Petera van Dijcka, Ludgera Lohmana. V roce 2010 získal doktorát na HAMU, kde se zabýval autentickou interpretací díla Josefa Segera a autorů jihoněmecké varhanní školy. Sólová koncertní činnost ho zavedla do většiny států Evropy, ale také opakovaně do Japonska, Ruska, USA, Austrálie a na Nový Zéland. Hostoval na hudebních festivalech v Praze, Bratislavě, Bukurešti, Mnichově, Frankfurtu na Mohanem, Paříži, Moskvě, Amstedramu, Haarlemu, Zaragoze, Athénch, Damašku Jerusalémě, Tokiu, Auckladnu, New Yorku, Washingtonu DC, Atlantě, San Francisku, Sydney a Melbourne. Hostoval na významných domácích i zahraničních festivalech. Pavel Kohout spolupracuje s Českým rozhlasem a televizí i dalšími stanicemi jako BBS, SBS, ORB, Rádio 3, vyučuje na mezinárodních mistrovských kurzech, je zván do soutěžních porot.

Aktuality

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 18.3. 2019 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují Collegium 419 – vokální ansámbl, L.Vendl – umělecký vedoucí,M.Pochopová – varhany. Více zde.Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. JE

Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a Vedení Všeobecné fakultní nemocnice pořádají v pondělí 25. března 2019 v 16,00 hod. koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2.
Účinkuje: : Ivo Horňák – housle, Pavel Černý – varhany. Program: J.S. Bach, G.F. Händel, J. Seeger, J.Speth, G. Muffat, J.C.F. Fischer.
Projekt probíhá za podpory Hl.města Prahy a MČ Praha 2, vstup na koncert je volný. Více zde.JE

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 18.2. 2019 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují Lucie Laubová – soprán, Linda Drexlerová – trubka, František Fiala – varhany. Více zde.Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. JE


Úterky
Výborové schůze

Grego_virtual


Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz