[english]

Koncert v kostele Sv. Kateřiny 7

Vedení Všeobecné fakultní nemocnice
Pravoslavná církev
Společnost pro duchovní hudbu

si Vás dovolují pozvat na koncert duchovní hudby v pondělí 10. září 2018 v 16,00 hod.v kostele sv. Kateřiny (v Kateřinské zahradě u Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. LF UK).
Projekt probíhá za podpory Magistrátu hl. města Prahy a Městské části Praha 2

vstup na koncert volný

Účinkují:
Hana Blachutová – mezzosoprán
Vladimír Kopáčik – varhany

PROGRAM:

John Stanley (1712-1786): Voluntary g-moll op.5, č.9
Tommaso Caccini (1580-1644): Exultate Deo
Johann Sebastian Bach (1685-1750): Pastorale F-dur BWV 590
Alessandro Scarlatti (1660-1725): O cessate di piagarmi
Johann Pachelbell: Partita Was Gott tut, das ist wohlgetan
Georg Friedrich Händel (1685-1759): Piangero, la sorte mia árie Cleopatry z opery Giulio Cesare
Dietrich Buxtehude (1637-1707): Chorální předehra Ach Herr, mich armen Sünder BuxWV 178
César Franck (1822-1890): Panis Angelicus
Matthias Weckmann (1617-1674): Magnificat Secundi Toni
Antonín Dvořák (1841-1904): Tři duchovní zpěvy op. 19b ,1. Ave Maria, 2. Hymnus, 3. Ave Maris stella

Hana Blachutová (mezzosoprán) studovala zpěv na Konzervatoři Plzeň a na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, kde byla její absolventskou rolí Polly Peachumová v Žebrácké opeře Benjamina Brittena. Už během studií působila např. v operním sboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, Pražském filharmonickém sboru, Pražském komorním sboru, Komorním sboru Pražského rozhlasu, letních stagionách Opera Mozart ve Stavovském divadle nebo v Českém filharmonickém sboru Brno, s nímž vystupovala také jako sólistka (G. F. Händel: Mesiáš, W. A. Mozart: Mše C dur KV 66). Podílela se na řadě nahrávek vokální a filmové hudby. Od roku 2012 je členkou sboru Národního divadla v Praze. Věnuje se také pěvecké pedagogice na pražské ZUŠ Šimáčkova, kde je zároveň hlasovou poradkyní dívčího pěveckého sboru Radost Praha. Dále působí jako hlasová poradkyně pražského dětského sboru Kampata a věnuje se koncertní činností doma i v zahraničí.
Vladimír Kopáčik (varhany) se varhanní hře začal věnovat na Konzervatoři v Bratislavě, kde studoval hru na varhany a sborové dirigování. V roce 2010 nastoupil na studium varhanní hry na Akademii múzických umění v Praze, které ukončil v roce 2015 ve třídě prof. Jaroslava Tůmy. Po dobu studií koncertoval na Slovensku, v České republice i v zahraničí (Německo, Srbsko, Lucembursko, USA, aj.) V akademickém roce 2013/2014 absolvoval stáž studia varhan na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart (Německo). Během studií se zúčastnil několika soutěží (Soutěž mladých varhaníků v Opavě, Súťaž študentov slovenských Konzervatórií, Mezinárodní varhanní soutěž duchovní hudby v polské Rumii, Mezinárodní varhanní soutěž v polské Łodz, Mezinárodní interpretační soutěž Pražské jaro). Kromě koncertní a liturgické varhanní činnosti se věnuje i klavírní hře a výuce. Momentálně vyučuje varhany na ZUŠ Šimáčkova, působí jako korepetitor dívčího pěveckého sboru Radost Praha a jako varhaník spolupracuje s orchestrem Národního divadla v Praze a Evangelickou církví augsburského vyznání v České republice.

Aktuality

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 8.4. 2019 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Komorní orchestr, sólisté a sbor posluchačů Konzervatoře a střední školy Jana Deyla, sbormistr – MgA. Jan Kyjovský, diriguje – MgA. Petr Šporcl,M. Moudrý – varhany. Více zde.Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. JE

Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a Vedení Všeobecné fakultní nemocnice pořádají v pondělí 25. března 2019 v 16,00 hod. koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2.
Účinkuje: : Ivo Horňák – housle, Pavel Černý – varhany. Program: J.S. Bach, G.F. Händel, J. Seeger, J.Speth, G. Muffat, J.C.F. Fischer.
Projekt probíhá za podpory Hl.města Prahy a MČ Praha 2, vstup na koncert je volný. Více zde.JE

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 18.3. 2019 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují Collegium 419 – vokální ansámbl, L.Vendl – umělecký vedoucí,M.Pochopová – varhany. Více zde.Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. JE


Úterky
Výborové schůze

Grego_virtual


Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz