[english]

Varhanní nešpory 8

V rámci cyklu „Varhanní nešpory Maltézských rytířů“ pořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty, Společnost pro duchovní za finanční podpory MČ Praha 1 v pondělí 15. října 2018 od 17.00 hod. v kostele Panny Marie Pod řetězem v Lázeňské ulici 4 v Praze 1 – Malé Straně koncert duchovní hudby.

vstup na koncert je volný

PROGRAM:

J.S.Bach: Preludium a fuga D dur, BWV 532 Antonio Vivaldi: Gloria in D, RV 589 Laudamus Te (duet), Qui sedes ad dexteram Patris, Domine Deus Johann Sebastian Bach: Mše h-moll, BWV 232, Et in unum Dominum (duet), Laudamus Te Johann Sebastian Bach: Freue dich, erlöste Schar, BWV 30 Kommt ihr angefochten Sünder (alt) J.S.Bach:Schmücke dich, O liebe Seele, BWV 654 Georg Friedrich Händel: Esther, HWV 50, Who calls my parting soul from death (duet) Georg Friedrich Händel: Mesiáš, HWV 56 Behold, a virgin shall conceive… O Thou that tellest good tidings to Zion (alt) Rejoice greatly, O daughter of Zion (soprán) Georg Friedrich Händel: Jephta, HWV 70, These labours past, how happy we! (duet) J.S.Bach-A.Vivaldi: Concerto d moll, BWV 596 G.F.Händel: Alexander’s Feast, HWV 75, Let’s imitate her notes above (duet)

Michaela Šrůmová – soprán se v Praze a vystudovala sólový zpěv na pražské Státní konzervatoři pod vedením prof. Olgy Jirákové. Během studia absolvovala Letní mistrovské interpretační kurzy staré hudby ve Valticích na Moravě u britského prof. Jamese riffise.. Úspěšně absolvovala mistrovské kurzy argentinského tenoristy José Cury. Pravidelně navštěvuje renomované hudební festivaly po celé České republice, na nichž se představila na mnoha koncertech i operních představeních. V zahraničí pak koncertovala v Německu, Francii, Švédsku, Japonsku, Egyptě, Polsku a na Slovensku. Pro Národní divadlo v Praze nastudovala role v operách, L.Janáček: Její pastorkyňa, W.A.Mozart: Idoméneo, L.Janáček: Káťa Kabanová, A.Dvořák: Rusalka, B.Britten: Gloriana, L.Janáček: Příhody lišky Bystroušky. Úspěšně hostovala v Divadle J.K.Tyla v Plzni v nastudování opery O.Nikolaie - Veselé paničky windsorské v roli Anny Reich. Na základě pozvání Egyptian Philharmonic Chamber Orchestra vystoupila na slavnostním Novoročním koncertu v Káhiře s výběrem ze slavných vídeńských operet z tvorby F.Lehára, E.Kálmána a J.Strausse a od té doby se k operetě často ve své činnosti vrací. Spolupráci navázala také s významným skladatelem a klavíristou Karlem Růžičkou - Celebration Jazz Mass. Již mnoho let se věnuje spolupráci s Filmovým symfonickým orchestrem a Barrandov Studiem na tuzemských i zahraničních produkcích filmové hudby.
Lucie Hilscherová absolvovala sólový zpěv (pod vedením Romany Feiferlíkové), psychologii a hudební výchovu na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Zpěv studovala také u Ursuly Schönhals na filozofické fakultě Technické univerzity v Chemnitz. Je laureátkou pěveckých soutěží Musica Sacra Competiton v Římě, Cantilena Bayreuth a Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Pravidelně hostuje v Národním divadle v Praze, Státní opeře Praha, Divadle J. K. Tyla v Plzni a ve Státním divadle Košice. Pod taktovkou Libora Peška, Jiřího Bělohlávka, Helmutha Rillinga, Davida Porcelijna, Kaspara Zehndera, Leoše Svárovského nebo Petra Vronského spolupracovala např. s BBC Symphony Orchestra, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Radio-Sinfonieorchester Stuttgart des SWR, Bach-Collegiem Stuttgart, Poznaňskou filharmonií, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno nebo Janáčkovou filharmonií Ostrava. Účinkovala např. na festivalech Musikfest Stuttgart, Beethovenfest Bonn, Pražské jaro, Velikonoční festival duchovní hudby Brno a Smetanova Litomyšl.
Linda Sítková pochází z Rožnova pod Radhoštěm, kde navštěvovala Základní uměleckou školu (Eva Průšová, Libuše Pavelčáková). Po maturitě na gymnáziu v roce 1999 nastoupila na Pražskou konzervatoř do varhanní třídy prof. Jana Hory. V letech 2003 – 2008 byla jeho posluchačkou na Akademii múzických umění v Praze.. Od roku 2005 do února 2009 byla posluchačkou Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu u vynikajícího norského varhaníka a pedagoga prof. Jona Laukvika. V roce 2012 úspěšně zakončila studium Solistenklasse u prof.J.Laukvika ve Stuttgartu a v roce 2013 završila svá studia na AMU v rámci doktorského studijního programu ve třídě Prof. J. Hory a získala titul Ph.D. Je vítězkou Mezinárodní varhanní soutěže „Opava 2000“ a nositelkou ceny Českého hudebního fondu. Dále získala 3. cenu na soutěži „Voříškův Vamberk“ (2001), 3. cenu na Mezinárodní varhanní soutěži „Brno 2002“, 3. cenu na Mezinárodní varhanní soutěži J.P.Sweelincka v Gdaňsku (2003) a v roce 2004 se stala absolutní vítězkou Mezinárodní varhanní soutěže v německém Mülheimu. V roce 2005 získala 2.cenu na Mezinárodní soutěži o Bachovu cenu ve Wiesbaden. V roce 2006 se stala nositelkou Čestného uznání v soutěži Pražského jara. V roce 2007 se stala nositelkou ceny Jeana Langlaise na Mezinárodní varhanní soutěži v St.Albans (Anglie).V roce 2009 získala na téže soutěži jako jediný český účastník v historii od roku 1963 titul laureáta a 2.cenu v interpretaci. Pravidelně koncertuje u nás i v zahraničí. Spolupracuje s Janáčkovou filharmonií v Ostravě, Jihočeskou komorní filharmonií,Plzeňskou filharmonií, Pražským filharmonickým sborem a dalšími symfonickými i komorními tělesy. Jako varhanice působí v Praze u sv. Prokopa a u sv.Jana na Skalce.

Aktuality

Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a Vedení Všeobecné fakultní nemocnice pořádají v pondělí 9. září 2019 v 16,00 hod. koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2.
Účinkuje: Iva Hlaváčková – soprán, Pavel Kohout – varhany. Projekt probíhá za podpory Hl.města Prahy a MČ Praha 2, vstup na koncert je volný. Více zde.JE

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 23.9. 2019 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Jakub Junek - housle, M. Moudrý – varhany. Více zde.Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. JE

Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a Vedení Všeobecné fakultní nemocnice pořádají v pondělí 9. září 2019 v 16,00 hod. koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2.
Účinkuje: Iva Hlaváčková – soprán, Pavel Kohout – varhany. Projekt probíhá za podpory Hl.města Prahy a MČ Praha 2, vstup na koncert je volný. Více zde.JE


Úterky
Výborové schůze

Grego_virtual


Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz