[english]

Koncert v kostele sv. Kateřiny červen

Vedení Všeobecné fakultní nemocnice
Pravoslavná církev
Společnost pro duchovní hudbu

si Vás dovolují pozvat na koncert duchovní hudby v pondělí 3. červnana v 16,00 hod.v kostele sv. Kateřiny (v Kateřinské zahradě u Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. LF UK)
Projekt probíhá za podpory Hl. města Prahy a Městské části Praha 2

vstup na koncert volný

Účinkují

Lucie Hirschová – alt
Linda Sítková – varhany

PROGRAM:

Georg Muffat: Toccata prima
(1653 – 1704)
Johann..Sebastian Bach: Kommt, ihr angefochtnen Sünder , BWV 30
(1685 – 1750)
Georg.Muffat: Toccata septima
(1653 – 1704)
Georg Friedrich Händel: O thou that tellest
(1685 – 1759)
Johan Pachelbel: Ciaconna F Dur
(1653 – 1706)
Georg Friedrich Händel: Thou art up on high
(1685 – 1759)
Johann Kaspar Kerll: Passacaglia
(1627 – 1693)
Jan Křtitel Vaňhal: Stabat Mater
(1739 – 1813)
(Quis est homo, Fac me plagis) Johan Pachelbel: Ciaconna d moll
(1653 – 1706)
Giulio Caccini: Ave Maria
(1551 – 1618)
Johann Sebastian Bach: Nun freut euch , lieben Christen gmein
(1685 – 1750)
Domenico Scarlatti: Salve Regina
(1685 – 1757)

Lucie Hilscherová absolvovala sólový zpěv (pod vedením Romany Feiferlíkové), psychologii a hudební výchovu na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Zpěv studovala také u Ursuly Schönhals na filozofické fakultě Technické univerzity v Chemnitz. Je laureátkou pěveckých soutěží Musica Sacra Competiton v Římě, Cantilena Bayreuth a Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Pravidelně hostuje v Národním divadle v Praze, Státní opeře Praha, Divadle J. K. Tyla v Plzni a ve Státním divadle Košice. Pod taktovkou Libora Peška, Jiřího Bělohlávka, Helmutha Rillinga, Davida Porcelijna, Kaspara Zehndera, Leoše Svárovského nebo Petra Vronského spolupracovala např. s BBC Symphony Orchestra, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Radio-Sinfonieorchester Stuttgart des SWR, Bach-Collegiem Stuttgart, Poznaňskou filharmonií, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno nebo Janáčkovou filharmonií Ostrava. Účinkovala např. na festivalech Musikfest Stuttgart, Beethovenfest Bonn, Pražské jaro, Velikonoční festival duchovní hudby Brno a Smetanova Litomyšl.

MgA. Linda Sítková, Ph.D. je česká varhanice patřící ke špičce současných českých varhanních interpretů. Věnuje se koncertní činnosti v Čechách i v zahraničí, výuce a hudebním doprovodům liturgie. Je varhanicí ve farnostech u sv. Jana na Skalce na Novém Městě Pražském a u sv. Prokopa v Praze na Žižkově. Linda Sítková pochází z Rožnova pod Radhoštěm, kde navštěvovala Základní uměleckou školu. Po maturitě na tamním gymnáziu nastoupila v roce 1999 na Pražskou konzervatoř do varhanní třídy prof. Jana Hory. V letech 2003 – 2008 studovala dále pod jeho vedením na Akademii múzických umění v Praze. Od roku 2004 do února 2009 byla posluchačkou prestižní Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu u vynikajícího norského varhaníka a pedagoga prof. Jona Laukvika. Od roku 2010 pokračovala ve Stuttgartu rovněž u prof. J. Laukvika studiem Solistenklasse, kterou úspěšně zakončila v roce 2012. V roce 2013 pak završila svá studia na AMU v Praze v rámci doktorského studijního programu ve třídě prof. J. Hory a získala titul Ph.D (téma disertační práce „Varhany v instrumentálních komorních obsazeních v české tvorbě po roce 1945“). Aktivně se účastnila mistrovských kurzů u předních pedagogů a interpretů varhanní literatury (Ewald Kooiman, Ludger Lohmann, Martin Sander, Harald Vogel, Almut Rössler, Thiery Mechler a další).Linda Sítková je úspěšnou laureátkou mnoha domácích i zahraničních soutěží. Je vítězkou Mezinárodní varhanní soutěže Opava 2000 a nositelkou ceny Českého hudebního fondu za nejlepší provedení současné skladby. Dále získala 3. cenu na soutěži Voříškův Vamberk (2001), 3. cenu na Mezinárodní varhanní soutěži Brno 2002, 3. cenu na Mezinárodní varhanní soutěži J. P. Sweelincka v Gdaňsku (2003) a v roce 2004 se stala absolutní vítězkou Mezinárodní varhanní soutěže v německém Mülheimu. V roce 2005 získala 2. cenu na Mezinárodní soutěži o Bachovu cenu ve Wiesbaden. V roce 2006 se stala jako finalistka nositelkou Čestného uznání v soutěži Pražského jara. V roce 2007 získala cenu Jeana Langlaise na Mezinárodní varhanní soutěži v St. Albans (Anglie). V roce 2009 získala na téže soutěži jako jediný český účastník v historii soutěže od roku 1963 titul laureáta za 2. cenu v interpretaci. V současné době pravidelně koncertuje u nás i v zahraničí (vystoupila na Mezinárodních varhanních festivalech v Chartres, Birmingham, Edinburgh, Naumburg, Stuttgart, Nürnberg, Bonn, Karlsruhe, Wien a dalších). Spolupracuje s Janáčkovou filharmonií v Ostravě, Jihočeskou komorní filharmonií, Plzeňskou filharmonií, Pražským filharmonickým sborem, Bach-Collegiem Praha a dalšími tělesy. Intenzivně se věnuje rovněž spolupráci s předními českými sólovými hudebníky (Lucie Hilscherová - mezzosoprán, Roman Janál - baryton, Jan Verner - trubka, Marie Fuxová - housle, Magdalena Mašláňová - housle, Jan Adamus - hoboj a další). Vedle koncertní činnosti se věnuje soukromé pedagogické činnosti v českém, německém a anglickém jazyce.

Aktuality

Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a Vedení Všeobecné fakultní nemocnice pořádají v pondělí 9. září 2019 v 16,00 hod. koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2.
Účinkuje: Iva Hlaváčková – soprán, Pavel Kohout – varhany. Projekt probíhá za podpory Hl.města Prahy a MČ Praha 2, vstup na koncert je volný. Více zde.JE

V rámci cyklu "Varhanní nešpory Maltézských rytířů" se koná v pondělí 23.9. 2019 v 17 hod. v kostele Panny Marie pod Řetězem Praha 1 – Malá Strana koncert duchovní hudby. Účinkují: Jakub Junek - housle, M. Moudrý – varhany. Více zde.Projekt probíhá za podpory MČ Praha 1.Vstup na koncert volný. JE

Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a Vedení Všeobecné fakultní nemocnice pořádají v pondělí 9. září 2019 v 16,00 hod. koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2.
Účinkuje: Iva Hlaváčková – soprán, Pavel Kohout – varhany. Projekt probíhá za podpory Hl.města Prahy a MČ Praha 2, vstup na koncert je volný. Více zde.JE


Úterky
Výborové schůze

Grego_virtual


Adresa
Společnost pro duchovní hudbu
Kolejní 4
160 00 Praha 6
tel: 233_321_616
fax: 220 181 295
E-mail: kancelar@sdh.cz