V den poutní slavnosti sv. Mikuláše budou v rámci slavnostní liturgie v chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně i chorální nešpory (17.00). Přijďte, kdo můžete. Zkouška v klášteře augustiniánů u sv. Tomáše v sobotu v 15.30. 
Notové materiály ke stažení v klasické formě *.hp sudé stránky, liché stránky. Protože s tím někteří neumějí, připravil jsem tentokrát i pdf verzi.  Pro zvlášť otrlé stahovače i jako mikulas.doc (2.3 MB!).


Na Hod Boží Svatodušní opět kapitulní nešpory v katedrále VVV. Začátek v 17.00, sraz zpěváků v 16.00 v sakristii. Pokud nestihnete přijít před uzavřením katedrály pro turisty, přijďte brankou proti Vikárce, která se otevírá cca v 16.10.
Notové materiály v klasické formě *.hp sudé stránky, liché stránky. Protože s tím někteří neumějí, připravil jsem tentokrát i pdf verzi. 


V neděli 25.5. opět kapitulní nešpory v katedrále VVV. Začátek v 17.00, sraz zpěváků v 16.00 v sakristii. Pokud nestihnete přijít před uzavřením katedrály pro turisty, přijďte brankou proti Vikárce, která se otevírá cca v 16.10.
Noty v pdf verzi. 


Na Hod Boží velikonoční opět kapitulní nešpory v katedrále VVV. Začátek v 17.00, sraz zpěváků v 16.00 v sakristii. Pokud nestihnete přijít před uzavřením katedrály pro turisty, přijďte brankou proti Vikárce, která se otevírá cca v 16.10.
Notové materiály v klasické formě *.hp sudé stránky, liché stránky. Protože s tím někteří neumějí, připravil jsem tentokrát i pdf verzi. 


V neděli 23.2.2003 opět kapitulní nešpory v katedrále VVV. Začátek v 17.00, sraz zpěváků v 16.00 v sakristii. Pokud nestihnete přijít před uzavřením katedrály pro turisty, přijďte brankou proti Vikárce, která se otevírá cca v 16.10. 
Notové materiály v klasické formě *.hp sudé stránky, liché stránky. Protože s tím někteří neumějí, připravil jsem tentokrát i pdf verzi. Kdo má noty od minule (3. neděle během roku), může si vytisknout jenom magnificat v pdf.


Opět akce Šírovy party!!

Mili pratele,
po uspesnych nesporach prvni nedele adventni Vas chci pozvat ke spoluucasti k nanesporach prvni nedele postni.

Opet neni treba mit zkusenosti s choralem, ale postaci zkusenosti se sborovym, ci liturgickym zpevem jakehokoliv druhu. Nevahejte prosim pozvat k zpevu ci jen k ucasti sve pratele a zname.

Zpivat budeme v nedeli 9. brezna v 18:00 v krasnem kostele sv. Petra (nedaleko Petrskeho namesti, za Bilou Labuti).

Generalka tyz den jiz v 16:00 !!

Zkousky budou ve stredu 26. unora a v pondeli 3. brezna po obakrate 18:30-20:30 v budove filosoficke fakulty UK na Palachove namesti (naproti Rudolfinu), na katedre hudebni vedy - ve ctvrtem patre. Kdybyste bloudili, zavolejte prosim na muj mobilni telefon: 728 073 019.

Prosim ozvete se mi podkud mate zajem, abych priblizne vedel pocet lidi a pripravil noty. Tesim se na Vasi ucast!! Sirte prosim tuto informaci, at je nas co nejvice.

S pozdravy Zbynek SIR

V neděli 26.1.2003 opět kapitulní nešpory v katedrále VVV. Začátek v 17.00, sraz zpěváků v 16.00 v sakristii. Pokud nestihnete přijít před uzavřením katedrály pro turisty, přijďte brankou proti Vikárce, která se otevírá cca v 16.10.
Notové materiály v klasické formě *.hp sudé stránky, liché stránky. Protože s tím někteří neumějí, připravil jsem tentokrát i pdf verzi.


Církevní střední varhanická škola si Vás dovoluje pozvat na KURZ GREGORIÁNSKÉHO CHORÁLU
Vedení kurzu: Fr. Gregor Baumhof, OSB. – Niederalteich (Německo), profesor na Hochschule fűr Musik Műnchen
 Kurz se uskuteční v pátek 17. ledna 2003 a v sobotu 18. ledna 2003.  Zahájení kurzu: Kaple sv. Kříže v 9:00 a poté od 10:00 ve velké aule CSVŠ v Opavě  

Přihlášky zasílejte na ředitelství CSVŠ Beethovenova 1, Opava 1 tel.: 553714307, 553714257, mailto:csvš@volny.cz

V pátek 6.12. na svátek sv. Mikuláše biskupa budou slavnostní nešpory od 17. hod. v chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně. Kdo chce přijít zpívat, sraz je v 15. hodin v refektáři u sv. Tomáše. Po nešporách v 18. hod pontifikální mše svatá, J. Hayden: Nikolaimesse (Strahovská chrámový sbor). Notové materiály zde sudé stránky, liché stránky  * Návod na vytištění.

 

Níže uvedená akce byla, povedla se. Všichni si pochvalovali.

 
Vážené dámy a pánové,
 
s radostí Vás chci přizvat k realizaci gregoriánských prvních nešpor první neděle adventní, které budou samým začátkem adventu. Repertoár adventních nešpor je jednou z nejkrásnějších částí greogoriánského chorálu.
Tyto nešpory budeme zpívat v sobotu 30.listopadu v 17:00 v Týnském chrámu na Staroměstském náměstí. Generálka bude týž den od 15:15 u Týna - vstoupit bude možno bočním vchodem kolem fary.
 
Pro dosažení dobré kvality budou dvě zkoušky - v pondělí 18. listopadu a ve středu 27. listopadu - po obakráte 18:30-20:30 v Týnské škole v Melantrichově ulici 17, ve třetím patře.
 
Vítáme všechny zájemce si tyto nešpory zazpívat. Mělo by se jednat o dobré sboristy, se zájmem o gregoriánský chorál, i když jej třeba nikdy nezpívali (v tomto posledním případě předpokládáme zvýšenou samostatnou přípravu, zvláště ohledně výslovnosti textu).
 
Máte-li tedy zájem, neváhejte se ozvat na email sir@karlin.mff.cuni.cz, nebo na telefon 728 073 019. Notový materiál bude k dispozici příští týden - kolem 12. listopadu.

Se srdečným pozdravem
Zbyněk ŠÍR

V neděli 27.10. (poslední neděle v měsíci) opět chorální kapitulní nešpory v katedrále VVV v 17.00 (zkouška 16.00 v sakristii) sudé stránky, liché stránky  * Návod na vytištění.

V neděli 3.11. mimořádné chorální kapitulní nešpory s uvedením j.M. otce biskupa Václava Malého do funkce probošta Svatovítské kapituly. Bude Te Deum. (Zkouška 16.00 v sakristii) sudé stránky, liché stránky  * Návod na vytištění.