SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI

Základní informace


Svatováclavské slavnosti jsou mezinárodní festival duchovního umění, který v roce 1998 již posedmé v Praze i jiných městech uspořádá Společnost pro duchovní hudbu. Svatováclavské slavnosti byly jedním z pěti projektů, pro něž se Rada Evropy rozhodla udělit Praze titul Kulturní metropole Evropy roku 2000. Festivalu byla udělena prestižní cena Classic za Hudební událost roku 1997.

Pořadatelem festivalu je nevýdělečné občanské sdružení Společnost pro duchovní hudbu, jejím předsedou je Prof. Petr Eben. Hlavním spolupořadatelem je Hlavní město Praha.

Festival se koná pod záštitou Parlamentu ČR, Ministerstva kultury ČR a J.E. Miloslava kardinála Vlka, arcibiskupa pražského, za jehož předsednictví zasedají v čestném předsednictvu Ing. Josef Lux, místopředseda vlády ČR, JUDr. Miloslav Výborný, ministr, JUDr. Ivana Janů, místopředsedkyně Ústavního soudu ČR, RNDr. Jan Koukal, primátor Hl. m. Prahy, Dr. Pavel Smetana, synodní senior, ThDr. Jaroslav Šuvarský, protopresbyter pravoslavné církve, Prof. Petr Eben, předseda SDH, paní Míla Smetáčková, předsedkyně české hudební společnosti a další osobnosti českého kulturního života.

Hlavním přispěvatelem festivalu je Hlavní město Praha, sponzory jsou UNIPETROL, Budvar; oficiálním dopravcem jsou České aerolinie. Festival se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Zpět na Svatováclavské slavnosti 1998


Společnost pro duchovní hudbu, Kolejní 4, 160 00 Praha 6, tlf + fax 02-20181710, e-mail: svs@sdh.cz